2014 m. vasario 21 d., penktadienis

Sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su tunu

Visuomet man labai skaniai atrodydavo labai skaniai ir šauniai, kaip vakarojimo užkandis. Pirmą kartą juos gaminau savo gimtadieniui, ir negaliu nepasigirti - susilaukė populiarumo ir greitai dingo nuo vaišių stalo. Tada kilo idėja, kad tai puikus užkandis ne tik užkandžių stalui, bet ir kelionėms. 

Viena iš progų tuo įsitikinti pasitaikė Stintų šventė Palangoje, nors kelias pasitaikė gana trumpas - ne įprastai iš Vilniaus, bet iš gimtųjų Šiaulių. Šie pyragaičiai puikiai tiko ne tik mašinoje prie kavos, bet ir darbo metu - kai jauti, kad skrandis gurgia, o šiltam maistui nėra laiko, nes žinai, kad net jeigu ir gausi jo, kol visiškai jį suvalgysi bus atšalęs, o net tiksliau - atšalęs. Tad šis mano pasirinkimas tikrai pasiteisino. Siūlau ir Jums :) Sotu, skanu tiek šilti tiek atšalę, kaip užkandis prie alaus, kavos arba kaip pagrindinis patiekalas (tik reiktų tuomet šiek tiek daugiau).
Įvertinimas: 10/10
Sudedamosios dalys:
* Sluoksniuota bemielė tešla 6 lakštai
* Tunas savose sultyse 1 ind.
* Paprika 1/2
* Svogūnas 1/2
* Juodosios alyvuogės ~10 vnt
* Sūris
* Kiaušinis

Eiga:
* Supjaustyti visus ingridientus įdarui: papriką, alyvuoges, svogūną.
* Sutarkuoti sūrį.
* Sumaišyti visus ingridientus su tunu.
* Atšildyti šaldytą tešla ir formuoti pyragėlius. Patepti plaktu kiaušiniu.
* Kepti orkaitėje 180`C apie 30 min.


Skanaus :)

Pirminis šaltinis : http://www.zaidimuaikstele.lt/




2014 m. vasario 8 d., šeštadienis

Valentininiai sausainiai "Cinnamon Red Hots Shortbread Cookies"

Atradusi nuostabią įdomių receptų svetainę susigundžiau išbandyti dar vieną skanėstą. Ir rezultatas sakyčiau šiek tiek skyrėsi nuo tikėtosi, ir pagal skonį ir pagal matytas nuotraukas :) Bet sakyčiau, net ir pakeitus keletą ingridientų (nes orginalių kol kas nepavyko atrasti Šiaulių Akropolyje) rezultatas tikrai tenkina lūkesčius, labiausiai gal mane sužavėjo karamelės šaltiniai. Trumpai apie padarytus pakeitimus - tai vietoj vanilės ekstrakto naudota vanilės esencija (kas tikiu, kad tikrai keičia skonį), vietoj cinamono ekstrakto - tiesiog cinamonas (kas tikėčiau, kad neturi didesnės įtakos), vietoj Red Hots saldainių, naudoti paprasti čiulpiami raudoni saldainiai (tik po to padariau prielaidą, kad tie Red  Hots saldainiai gali būti kaip žele žirneliai, nesu garantuota, bet jei sugalvosiu dar kartą gaminti, tuomet mėginsiu rasti tokių, gal net pavyks rasti aštraus skonio (nes pagal orginalaus recepto komentaras, kad sausainiai turėjo gautis aštroki).

Įvertinimas: 9/10
Tikėtasi, kad atrodys taip:
O gavosi taip: (tikėtina prielaida, kad fotografuota buvo prieš kepant :D)

Sudedamosios dalys:
* Sviestas 1 puodukas 
* Cukraus pudra 1/2 puodukas
* Druska
* Cinamonas
* Vanilės esencija
* Miltai 2 ir 1/4 puoduko
* Smulkinti saldainiai 6 v.š.
* Cukrinės širdutės

Eiga:
* Sviestas išmaišomas su cukraus pudra.
* Į mišinį dedama druska, miltai, smulkinti saldainiai, cinamonas, vanilės esencija, cukrinės širdutės. Viskas gerai išmaišoma iki kol gaunasi masė panaši į šlapio smėlio. 
* Formuoti norimos formos ir dydžio sausainius.
* Kepti 150` C orkaitėje, apie 15 - 20 min. (originaliame recepte siūloma kepti nuo 15 iki 30 min, kas sukėlė šypseną). 

 

Skanaus :)

Originalus receptas : http://bakingdom.com

Gaminimo pagal amerikietiškus receptus ypatybės :D

Ieškodama įdomesnio recepto Whoopie pie supratau, kad paieškos anglų kalba kur kas sėkmingesnės. Atradau tikrai pora nuostabių blogų, tačiau gamindama tiek pirmąjį desertą, tiek antrąjį - susidūriau su nesklandumais. Juos būtų galima suskirstyti į dvi grupes (nenustebčiau, kad laikui bėgant ir gaminant daugiau gaminių, grupių skaičius padidėtų): ingridientų identifikavimo ar atitinkamų pakaitalų paieška, ir antrąją - kiekių pavertimas į suprantamus.

I grupė:
* Buttermilk - lietuviškai pasukos, kurias galima pasigaminti pieno stiklinę sumaišant su 1 valgomuoju šaukštu citrinos sulčių arba acto.
* Vanilės ir cinamono ekstraktas - kol kas dar neatradau, kur jo galima rasti, bet galiu pasakyt, kad Maximoj, ekologiškų produktų parduotuvėse - nėra :D Sekantis taikinys - aliejų parduotuvė, nes ten būna visokių įdomybių.

II grupė:
* Orkaitės temperatūra matuojama farengeitais, tad norint juos paversti į celcijaus laipsnius reikia padauginti iš 5/9.
* Puodukais matuojami produktai atrodytų nieko gluminančio, apart tuomet, kai puodukais matuojamas sviestas :D tuomet puodukas sviesto lygus 225 g, arba 2 pagaliukams (irgi amerikiečių mėgstamas matavimo vienetas).

Dar vienas pastebėtinas dalykas, galima sakyti patvirtinantys stereotipą apie amerikiečių tinginystę, tas, kad jie siūlom viską gaminti naudojant stacionarų mikserį. Lietuviškuose receptuose dažnai siūloma sviestą su cukrumi išsukti iki purumo su mediniu šaukštu ar pan. Amerikietiškuose receptuose siūloma tiesiog paeiliui viską pilti į mikserio indą ir pastoviai plakti ant nedidelio galingumo :)

O kol kas mano mėgstama receptų paieškos svetainė: http://bakingdom.com/

2014 m. vasario 7 d., penktadienis

Kalėdiniai žaisliukai

Pagaliau, leisdama vakarą namie namie t.y. Šiauliuose, prisiruošiau įkelti žaisliukus, kuriuos dariau kaip Kalėdines dovanėles draugams ir giminėms.
Idėja labai paprasta - kiekvienais metais stengiuosi sukurti kokius nors įdomius ant eglutės kabinamus žaisliukus, ir padovanoti juos artimiems žmonėms, siekiant, kad po kelių metų jų šventines eglutes puoš įvairūs rankų darbo žaisliukai :) O tuo labiau, mano nuomone, visuomet yra kur kas smagiau dovanoti ir gauti rankų darbo dovaną, nes tuomet parodoma žmogui kaip jis rūpi.

Naudojamos priemonės: putoplastinis burbulas, popieriui pjauti peiliukas, įvairios madžiagos, karoliukai, adatėlės, juostelė ir fantazija :)



Whoopie pie (turėjo būt Red Velvet)

Prieš kurį laiką gaminau pyragaičius, kuriems pati sukūriau pavadinimą "šokoladiniai vėžliukai", o dabar netikėtai sužinojau, kad daug maž tokie pyragaičiai (kai per vidurį būna pertepimas, o išoriniai kepiniai kur kas minkštesni nei tradiciniai sausainiai) turi specialų pavadinimą (taip kaip macaroons, canneles ir t.t.) - Whoopie pie.Ir jų rūšių yra daugybė, tiesa, ne lietuvių kalba :) Iš tikrųjų jie mane sudomino, galbūt labiausiai tai, kad mačiau jog yra išleista (spėju Amerikoj :D) nemažai receptų knygų skirtų būtent Whoopiem`s :D 
Vienas iš labiausiai nepatikusių dalykų, ieškant recepto - buvo tai, kad daugumoje siūloma naudoti tiesiog pirktinį miltų mišinį Red Velvet pyragui, ir paruošti jį pagal instrukciją. Tad šiek tiek suvargau, kol radau, normaliai aprašytą receptą su pirminiais ingridientais, bet tradau ir tam paaiškinimą - kuo paprastesnė idėja Valentino dienai.. Kadangi buvo remiamasi anglišku receptu, buvo šiek tiek sunku išsiaiškint dėl orkaitės temperatūros, nes visur minima 375 - 400 laipsnių... Prireikė laiko susivokti, kad ten minima temperatūra Farengeitais (F), o ne Celcijais (C) :) Taip pat dėl tos pačios problemos, kad receptas buvo parašytas spėju, amerikietės, ne visus ingridientus pavyko rasti, tiksliau vieno nepavyko - maistinės spalvotos želė (atrodytu nieko tokio, tačiau naudojant paprastus maistinius dažus, spalva gavosi labai toli nuo tikėtosios :D), todėl ir seka toks įvertinimas:
Įvertinimas 9/10
Planuota, kad taip atrodys:

Iš tikro gavosi taip:
Sudedamosios dalys:
* Miltai 2 puodeliai.
* Rudasis cukrus 1 puodelis.
* Sviestas 1/2 puodelio (113 g)
* Kakava 2 v.š.
* Druska
* Kepimo milteliai 1/2 a.š. 
* Kiaušinis 1 vnt.
* Maistiniai raudoni dažai 1 a.š.
* Buttermilk** 1 puodelis.

** Buttermilk - lietuviškai verčiama į pasukas, tačiau internete radau ir receptų, kaip pasigaminti buttermilk, nes pasukų (ne raugintų) sunku rasti parduotuvėse. O receptas labai paprastas - pienas sumaišomas su valgomu šaukštu citrinos sulčių arba acto, palaikoma 5 min ir galima naudoti.

Pertepimui:
* Maskarpone 250 g
* Rudasis cukrus 2 v.š.
* Irisai 9 vnt

Eiga:
* Sumaišomi sausi ingridientai: miltai, druska, kepimo milteliai, kakava. Padedama į šoną.
* Sviestas ištrinamas (su mikseriu patogiausia), tada dedamas cukrus ir viskas gerai sumaišoma. Įmušamas kiaušinis - išmaišoma, įpilami maistiniai dažai.
* Į skystąjį plakinį dedama 1/3 sauso mišinio ir 1/2 pieno, viskas gerai išmaišoma. Dedama dar 1/3 sauso mišinio ir likęs pienas. Viskas išmaišoma ir sudedamas likęs sausas mišinys ir vėl išmaišoma.
* Kepama 190` - 200` C, 9 minutes.
* Įdarui maskarpone sumaišoma su cukrumi ir išlydytais irisais.
* Iškeptus pagrindus atvėsinama ir tada pertepama su įdaru. Siūlymas palaikyti šaldytuve, bet nebūtina.

Skanaus ;) !!!

Originalus receptas : http://kitchenrunway.com/





Trinta porų sriuba

Kai stingdantis šaltis už lango (čia prieš kokią savaitę) ir kai kalbant telefonu su artimaisiais sužinai, kad vis daugiau serga, kyla noras pasigaminti ką nors, kas sušildytų ir būtų vitaminizuota :D Nors tikiu, kad nei virtuose poruose, nei virtuose svogūnuose nebelieka tiek gerųjų savybių, bet vis vien ji mane sudomino.


Įvertinimas 8/10
Sudedamosios dalys:
* Morka 1 vnt.
* Bulvė 1 vnt.
* Sultinys 1 l
* Poras 1 vnt.
* Svogūnas 1 vnt.
* Česnakas 2 vnt.
* Baltas vynas 2 v.š.
* Muskato riešutas maltas
* Pipirai
* Sviestas 1 v.š.
* Grietinėlė (pateikimui)

Eiga:
* Susmulkintą svogūną ir porą pakepinti ant sviesto su muskato riešutu ir pipirais.
* Sultinyje virti supjaustytą morką ir svogūną 10 min.
* Virimui sudėti pakepintas daržoves, įtarkuoti česnaką, virti dar 20 min.
* Įpilti vyną, dar šiek tiek pavirti ir nukėlus nuo viryklės sutrinti su blenderiu.
* Patiekti su grietinėle.

Skanaus ;) !!!

Pirminis šaltinis: http://www.tastyart.lt/2010/01/labai-gardi-trinta-poru-sriuba/



2014 m. vasario 1 d., šeštadienis

Amerikietiški blynai / puikus pasirinkimas desertiniams sekmadienio pusryčiams

Jau gana seniai išbandžiau šį receptą. Nežinau ar galima sakyti, kad jis prigijo pas mane, nes gaminau juos tik kelis kartus svečius pusryčiams pavaišinti. Tačiau labai smagu žinoti, kad pirmieji ragavę svečiai - sesuo su vaikinu - šį patiekalą pamėgo. Kiek žinau jis netgi tapo vienu iš dažnesnių jų sekmadienio pusryčių patiekalu ir taip pat pusryčių svečiams sąraše.

Receptas tikrai nesudėtingas - pasiskolintas iš šaunios draugės Gintarės V. - tačiau rezultatas tikrai nuostabus. Vaizdas puikiai atitinką matomą per serialus ar filmus, o skonis super :)

Įvertinimas: 10/10
Sudedamosios dalys:
* Miltai 1 ir 1/4 stiklinės
* Kiaušinis 1 vnt
* Kefyras 1 ir 1/4 stiklinės
* Cukrus 1/4 stiklinės
* Kepimo milteliai 1 a.š.
* Soda 1 a.š.
* Druska
* Aliejus 1/4 stiklinės

Eiga:
* Sumaišomi visi skystieji produktai (kefyras, kiaušinis, aliejus).
* Sumaišomi visi sausieji produktai (miltai, kepimo milteliai, soda, cukrus, druska).
* Sumaišomi abu mišiniai. Paliekama pastovėti ~10 min.
* Kepami sausoje įkaitintoje keptuvėje. Pilama po vieną samtį tešlos (2 v.š.) ir laukiama kol paviršius iškorėja, tik tada verčiamas blynas (versti blyną reikia tik vieną kartą, nereikia pastoviai vartyti, nes nesigaus reikiamas rezultatas). Kepama ant silpnos ugnies, nes kitaip kol blyno paviršius iškorėja, viena pusė prisvyla.

Pagrindinis minusas - kad patogiausia kepti po vieną blyną vienu metu (siekiant gražios formos). Išeitis - turėti spec. keptuvę skirtą blynams ar kiaušiniams kepti, kurioje vienu metu būtų galima kepti po 4 vnt.

Patiekiama pagal fantaziją - su uogiene, uogomis, šokoladu, sviestu, klevų sirupu. Blynai gaunasi gana saldūs, bet filmuose neretai pastebima, kad juos pateikia su šonine :)


Skanaus :)

Pirminis receptas : http://valdos-virtuve.blogspot.com